XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny - járási forduló

2017.03.07 22:18
    2017. március 2-án Dunaszerdahelyen került sor a Tompa Mihály nevét viselő  vers- és prózamondó verseny járási fordulójára. Iskolánkat két tanuló képviselte: Kironský Lili és Méhes Máté, felkészítőjük Fodor Anikó tanító néni. Mindkét tanuló a 2. kategóriában, prózai művel indult.  
    Már hónapok óta készültünk erre a megmérettetésre, és a sok gyakorlásnak meg is lett az eredménye. Ahogy számítottunk is rá, reggel nyolckor már rengeteg versenyző nyüzsgött a Csaplár Benedek Művelődési Központban. Később a bábteremben a névsorolvasáskor kiderült, hogy a járás különböző iskoláiból 38-an neveztek be a próza kategóriába. Szerencsére két kis versenyzőnk az első harmadban szerepelt, nagyon ügyesen, így a megmérettetés után már csak a többiek előadását figyeltük, élveztük. Néhány röpke óra elteltével a zsűri elvonult, hogy meghozza döntését. Az eredményhirdetéskor kiderült, hogy Méhes Máté bronz sávos lett, Kironský Lili pedig ezüst sávos szavaló, így bekerült a legjobb kilenc közé, akik majd a kerületi versenyen képviselhetik a Dunaszerdahelyi járást. Az értékelés után kikértük még a zsűri egyik tagjának véleményét, aki mindkét tanulót megdicsérte, és biztatta őket a további szereplésekre. A tanácsokat megfogadva készülünk a kerületi fordulóra, melyre 2017. március 23-án, Galántán kerül sor. Reméljük, sokan szorítanak majd Lilinek!
                                                                                                           Mgr. Fodor Anikó
 
GRATULÁLUNK!
 
 
Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor