XXIII. Tompa Mihály Országos Vers-és Prózamondóverseny Rimaszombat - döntő

2014.04.28 21:45

                        "És zeng apáink drága nyelve!

                          Zeng, és mi élünk!"

                                                   (Tompa Mihály)

     2014. április utolsó hétvégéjén Gömörországban nagy eseménynek lehettünk részesei kis tanítványommal a másodikos Kironský Lilivel. Ekkor került sor a a XXIII. Tompa Mihály Vers- és Prózamondók, Énekelt Versek és Lírai Színpadok Országos Versenyének záró akkordjára, az országos döntőre.     

        Nagyon sokat készültünk erre a nívós versenyre. Iskolai, járási, kerületi versenyek előzték meg a nagy döntőt. Reményekkel telve utaztunk Rimaszombatba, ahol több mint 240 versenyző volt jelen, a kerületi versenyek legjobbjai mérték össze tehetségüket szavalásban, prózamondásban, énekelt vers és lírai színpad kategóriában.  A háromnapos seregszemlén  színvonalas programokkal kedveskedtek nekünk a szervezők, emellett lehetőségünk volt régi ismerősökkel találkozni, új barátokat szerezni, egymást jobban megismerni. Rengeteg közös élménnyel gazdagodtunk.

        Nagyon büszke vagyok Lilire, aki életében először volt ilyen távol a szüleitől és bátran, jókedvűen, s nagy türelemmel vette e három nap nem akármilyen kemény kihívásait.  Színészek, televíziósok zsűrizték a kategóriákat. Itt már minden apró hangnak, hangsúlynak, mimikának, levegővételnek súlya volt.  Hatalmas élmény volt  ennyi  ügyes emberpalánta között a mi Lilinket is küzdeni látni ékes anyanyelvén!

        A versenyt bronzsávos besorolással zártuk büszkén, boldogan!

                                                      Végh Andrea

 

Ügyes voltál kicsi lány, csak így tovább ezután is! 

                                                                                      

A versenyről a következő fórumokon olvashatnak bővebben: Új Szó, Csemadok. A Magyar Interaktív Televízió folyamatosan közli az elmúlt napok eseményeit, produkcióit. 

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor