X. Bíborpiros Szép Rózsa Országos Népzenei Vetélkedő - döntő és minősítő verseny, Dunaszerdahely

2015.11.25 21:28

"A magyar népdal az egész magyar lélek tükre, a magyar nyelvvel egyidős; a magyarság történelme során kialakult és az évszázados - évezredes - használatban csiszolódott népzenei hagyomány anyanyelvünkhöz hasonló érték. Benne mindannyian magunkra ismerhetünk, belőle mások is megismerhetnek bennünket".                                                                                                                   (Kodály Zoltán)

   2015. november 21-én  Dunaszerdahelyen zajlott a  X. Bíborpiros Szép Rózsa Országos Népzenei Vetélkedő döntője. 

     Végh Botond (5.o.) és kisöccse Végh Csongor (4.o.) 2011 óta aktív résztvevői ennek a népi kultúrát, hagyományokat ápoló, kétéves munkát felölelő, háromfordulós (körzeti, területi és országos szintű) minősítőversenynek.

   Ahhoz, hogy ezen a seregszemlén hitelesen és méltóképp tudjon valaki részt venni, a saját tájegységének, régiójának népdalait kell énekelnie. S amíg a körzeti fordulótól a döntőig eljut, sok hasznos segítséget kap a szakértő zsűritől, a dalokat újra és újra énekelve rengeteg tapasztalattal lesz gazdagabb, miközben szívből-lélekből érik, mélyül, hitelesedik a produkció...

   Boldogan és büszkén újságoljuk, hogy iskolánk testvérpárja nagyon szép eredménnyel zárta e verseny X. évadát: Csongor bronz, Botond ezüstsávos minősítéssel tért haza! 

Szép volt fiúk, csak így tovább!     

 

Felkészítő:  Végh Andrea

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.