Vendégünk volt Gyüre Lajos

2011.04.19 14:24

 Az anyanyelvi hét keretén belül vendégül láttuk Dr. Gyüre Lajos bácsit

Lázas készülődés előzték meg Lajos bácsi jöttét. Mesekötetei olvasásával, illusztrációk készítésével, vers és mesetanulással teltek napjaink. Az anyanyelvi hét második napján végül személyesen is találkozhattunk az író-költő bácsival, aki ebben az évben ünnepelte 80. születésnapját. Hol ő, hol mi meséltünk, verseltünk. Barátságos lénye, közvetlensége,  és a kedves gyermekkori történetek hamar elnyerték a hallagatóság szeretetét. Boldogan hallgattuk humoros, érdekes meséit.  Nagyon jó hangulatban telt el a délelőtt Lajos bácsi társaságában.

Isten éltesse sokáig erőben egészségben!

Dr. Gyüre Lajos

 

Tőketerebesen született 1931. márc. 20-án. Ebben az évben ünnepli 80. születésnapját. Tanár, író-költő, dramaturg. 1959-ben szerzett oklevelet Pozsonyban, a Pedagógiai Főiskolán. Magyar–történelem szakos középiskolai tanár, 1986-tól 1990-ig a kassai Thália Színpad dramaturgja, egy ideig művészeti vezetője is. Több mesejátékot írt, pl. Rózsa és Ibolya; A becsületes molnárlegény. Gyermekkötetei: Gesztenye Guszti különös kalandjai, Hol kél fel a nap?

 

Képek itt megtekinthetők.

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor