Tájékoztató a tanulók értékeléséről

2020.04.20 10:02

Móra Ferenc Alapiskola - Nyékvárkony

Tájékoztató a tanulók  értékeléséről

Tisztelt Szülők és Tanulók!

A Szlovák Köztársaság Oktatási, Tudományos, Kutatási és Sportminisztériuma által 2020. április 6 – án kiadott, Irányelv  az alapiskolás tanulók értékeléséhez az oktatás felfüggesztése által okozott rendkívüli helyzetben a 2019/2020 tanévben  alapján a nyékvárkonyi Móra Ferenc Alapiskola igazgatósága az alábbiakat tudatja diákjaival és azok törvényes képviselőivel :

• A folyamatos értékelést nem osztályozás formájában végezzük.
  • Motivációs jelleggű visszajelzést nyújtunk -  megnevezzük a tanuló által elkövetett hibákat, megfelelő lépéseket javasolunk azok javítására – irányítunk, dicsérünk, biztatunk.
  • Szem előtt tartjuk az otthoni felkészülés sajátosságait, a  lehetőségeket, egyéni feltételeket.
  • Az egyes tantárgyak évvégi értékelését  a pedagógiai tanács  2020. április 17 – én online megvalósított határozata alapján  „abszolválta“  kifejezéssel  végezzük.
  • Az évvégén egyetlen tantárgyból sem értékelünk   „ elégtelen“ vagy „nem kielégítő eredményt ért el “  osztályzattal .  A tanulót nem kötelezzük évfolyamismétlésre .
  • Felhívjuk a figyelmet, hogy kivételes helyzetekben elrendelhetjük azoknak a felső tagozatos tanulóknak a magasabb évfolyamba való lépés előtti vizsgáztatását, akik szubjektív okoknál fogva /pl. érdektelenség, lustaság / nem teljesítik a távoktatás követelményeit.
  • A vizsgáztatásra a pedagógiai tanács döntése alapján kerül sor . Leghamarabb az újrakezdés után két hónappal, vagy augusztus 31 – ig .

Nyékvárkony, 2020. április 20.

Mgr. Polácsek Mária

igazgatónő