Szép magyar beszéd - járási forduló

2023.02.13 17:07

 

    2023. február 13 - án Dunaszerdahelyen rendezték meg a Szép magyar beszéd verseny járási fordulóját két kategóriában. A verseny helyszíne évek óta a Kodály Zoltán Alapiskola. Idén végre újra több diák jelentkezett a megmérettetésre. Mi Menyhárt Jázminnal, iskolánk 8. osztályos tanulójával készültünk erre az összetett versenyre.

    Hogy miért összetett? Három lépcsős a megmérettetés. Először az otthon begyakorolt, a nyelvműveléssel kapcsolatos esszét kell értő olvasással felolvasni. Második feladatként egy idegen, de hasonló témájú szöveggel kell megbirkózni alig 20 perc önálló gyakorlás után. Majd jön a legigényesebb feladat: önálló szövegalkotás és annak előadása. Mindez a zsűri és a felkészítő tanárok figyelő tekintete előtt.

Egy nagyon erős mezőnyben sikerült helyt állnunk, és Jázminnak megszereznie a II. kategóriában az első helyet.

    Bízom benne, hogy szorgalmas munkával, sok gyakorlással még tovább fejlődhet, és szépen szereplünk majd a kerületi fordulón is.

                               Fodor Anikó tanító néni

JÁZMIN! SZÍVBŐL GRATULÁLUNK!

NAGYON ÜGYES VOLTÁL!

BÜSZKÉK VAGYUNK RÁD!

CSAK ÍGY TOVÁBB A KERÜLETI FORDULÓN IS!

 

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.