Regionális anyanyelvi verseny Bősön

2017.05.21 18:15

    

       2017. május 12-én, pénteken kis csapat indult a nyékvárkonyi iskolából  Bősre. Az idei tanév utolsó magyar nyelv és irodalmi versenyére készültünk, melyet a bősi CSEMADOK szervez immár 18 éve. Ezt a versenyt különösen szeretik diákjaink, hiszen kedvesek a vendéglátók, nagyon jó a hangulat, érdekesek a feladványok.

    Idén is három iskola tanulói mérték össze tudásukat két kategóriában. A bősi, eperjesi és a nyékvárkonyi iskolából az 5.-6. évfolyamokból 5 csapat, a 7.-9. évfolyamokból 6 csapat nevezett be a versenybe. Iskolánkat az 1. kategóriában Kósa Lilla, Nagy Boglárka és Szabó Kevin a 6. osztályból (felkészítő Végh Natasa), míg a 2. kategóriában két csapat: Gútai Viktória, Soóky Adrienn és Szabó Katalin a 9. osztályból, valamint Buday Enikő, Csörgő Klaudia, Prasna Erik a 8. A –ból (felkészítő Fodor Anikó) képviselte.  A több mint 3 órás fejtörés után kihirdették a végeredményt. A kilencedikes lányok az 1. helyen, a hatodikosaink a 2. helyen és a 8.A –sok a 4. helyen végeztek.

    Nagyon elégedetten, sok-sok ajándékkal  és a kupával tértünk haza ez után az izgalmas nap után. 

                                                                                       Fodor Anikó tanító néni

 

GRATULÁLUNK!

 

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor