Óvodásokat köszöntöttünk Betűországban

2022.05.27 06:52

Május 26-án csodálatos dolog történt a mi   Betűország  unkban! Mindenre elszánt, vidám kis apródsereg özönlötte el a királyi udvart, akik Oviországból érkeztek, hogy megmérettessék magukat.

Az apródokat öt udvari méltóság fogadta. Mindannyiuknál egy - egy próbatétel várt az apródokra. Az udvari bolondnál a leleményességre, a kancellárnál a tájékozódásra, az udvari szabónál a figyelemre, az udvari festőnél a fantáziára, az udvari edzőnél pedig az ügyességre és a bátorságra volt szükség. Minden kis apród a maga módján sikeresen teljesítette mind az öt próbát, s ezzel megkapta a méltóságok engedélyét arra, hogy a záró ceremónián ünnepélyes keretek között apródból lovaggá válhatott. Minden lovag egy csodaszép iskolatáskát kapott ajándékba, amit boldogan és büszkén viselt a hazafelé vezető úton.

Vendégeink a délelőtt végén régi játszópajtásokkal, országunk legfiatalabb tagjaival, az elsősökkel is találkozhattak, akik kedvesen ölelték meg régi tanító nénijüket, ovis barátaikat.

Egy kerek, eseményben gazdag, jóhangulatú délelőttnek intettünk búcsút.

Köszönjük Katica, Csilla, Barbara és Viktória óvónéniknek eddigi munkájukat!

Kívánunk minden leendő elsősünknek jó készülődést az óvodai ballagási ünnepséghez,

csodás nyarat és sok szerencsét az első osztályhoz!

A csodaszép iskolatáskák a Rákóczi Szövetség nagylelkű ajándékai,

amiért a szülők magyar iskolába íratták be a gyermekeiket.