Őszi természetbarát nap a felső tagozaton

2022.10.27 17:08

  Az őszi szünet előtti csütörtökön az iskola felső tagozatos diákjaival enviromentális napot tartottunk. Az első három órát az osztálytermekben voltunk, ahol mindenki megpróbálta hasznosan eltölteni az időt.

    Az 5. osztályosok cserepes virághajtásokat ültettek, gesztenye figurákat készítettek. A csapat másik fele pedig egészséges tízórait gyártott. A menü: avokádó krém mártogatós zöldség csíkokkal, juhtúrós és  padlizsánkrémes pirítós falatkák brokkoli csírával és desszertnek gyümölcssaláta. 

A 6. osztály őszi hangulatú mécsestartókat készített, ott sem hiányozhatott a gyümölcs a tízóraihoz. A 9. osztályosok elfoglalták a suli gyakorló konyháját, csodás almás fahéjas sütit sütöttek.

    Mire kicsit eloszlott a délelőtti köd, mindenki kivonult az udvarra. Osztályonként kiválasztottunk egy-egy területet, ahol  összegereblyéztük és eltalicskáztuk a lehullott leveleket, lesöpörtük a járdákat, eltüntettük a szemetet.

Jó hangulatú, hasznos nappal búcsúztattuk az októbert. 

  

Találkozunk az őszi szünet után! 

Fodor Anikó, tn.

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.