Nálunk járt az Arany-busz!

2017.09.22 22:06

    Képtalálat a következőre: „aranybusz”Májusban a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeumban nyílt meg a 200 éve született Arany János előtt tisztelgő, „Önarckép álarcokban“ című nagyszabású kiállítás. Az évforduló alkalmából készült egy vándorkiállítás is, amit egy buszban rendeztek be. A 200-as Arany-busz 2017 júliusától járja nagy sikerrel Magyarországot és a határon túli magyarlakta vidékeket. Szeptember 21-én a mi napunkat is bearanyozta ez a nagyszerű kiállítás.

    Az egyedi látványvilágú kiállítás versek, képek, különféle dokumentumok és relikviamásolatok segítségével mutatja be Arany János életművét, kapcsolatait, költészetének máig ható jelentőségét. A buszba manuális játékokat és a digitális eszközöket is beépítették, melyek nem csupán szórakoztató élményt nyújtanak, de mélyebb tudást is közvetítenek. Felső tagozatos diákjainknak, pedagógusainknak elnyerte a tetszését ez a nem mindennapi időutazás.

Köszönjük a lehetőséget és az élményt!

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor