Megemlékezés - Aradi vértanúk

2016.10.07 21:39

 

" Ti ősiek, ti régiek kik ránk hagyátok a hitet,

ti vértanú vitézek, ma vérszomja hóhérharag

mártírjaként idézi Arad, tizenhárom kivégzett."

 

 A magyarság ünnepeinek, fontos emléknapjainak megtartásával igyekszünk erősíteni tanulóink nemzeti hovatartozásának, identitástudatának érzését. 

      2016. október 6-án hagyományainkhoz híven megemlékeztünk az 1848-49-es szabadságharc "gyásznapjáról"- az aradi vértanúk kivégzéséről. Iskolánk színjátszó csapata, a Képzelgők felevenítették annak a szomorú napnak főbb eseményeit, az áldozatok utolsó gondolatait. Horváth Balázs tanító bácsi érdekes előadásából a történelmi hátterére is fény derült e szomorú napnak.

                                                                                           Fodor Anikó tanító néni


 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor