Kiss Bence nagy sikere a Tompa Mihály Országos Versenyen

2019.04.28 18:30

"ÉS ZENG APÁINK DRÁGA NYELVE!

ZENG, ÉS MI ÉLÜNK! "

TOMPA MIHÁLY

          Immáron  XXVIII. alkalommal került megrendezésre Gömörország fővárosában, Rimaszombatban  a Tompa Mihály Országos Verseny.

          Nagy örömünkre iskolánk 2. osztályos tanulója, Kiss Bence  a többfordulós selejtezők megmérettetése után érdemelte ki azt a címet, hogy eme neves versenyen szerepelhessen.

Április 25-én, csütörtök reggel vette kezdetét a nagy kalandtúra. A rendezvény este hat órától a szép szó ünnepe jegyében  a hagyományokhoz híven a verseny névadójának, Tompa Mihály emlékszobrának megkoszorúzásával kezdődött, majd az ünnepélyes megnyitóval vette kezdetét. Másnap, péntek reggeltől egészen szombat délutánig  a versenyprogramokkal folytatódott a rendezvény, ahol a versenyzők különböző kategóriákban mutatkoztak be a zsűri előtt. A kísérőrendezvények keretében volt városnézés kisvonattal, ajándékműsor a felkészítőknek és pedagógusoknak, koncert, zenés-verses összeállítások, bábelőadás, táncház,  kézműves foglalkozások, kiállítások,  színházi sikerdarabok bemutatója, mint a nagysikerű "Padlás" musical vagy a "Szépség és szörnyeteg" mesejáték.

Szombaton este a "Mindenki színpada" elnevezésű díjkiosztó gála keretén belül hullott le a lepel, amikor is fény derült a nagy titokra, kik is azok, akiket a zsűri a legtehetségesebb  „színészpalántáknak“  vélt felfedezni. Kategóriánként színpadra szólították a versenyzőket és az egyes  kategóriák zsűri elnökeit, hogy átadják az emléklapokat, valamint a legjobbaknak járó díjakat és ajándékcsomagokat.  A zsűri bronz-, ezüst és aranysávos minősítésbe sorolta be a versenyzőket. A verseny győztesei, az aranysávosok,  felállhattak a képzeletbeli dobogó egyes lépcsőfokaira.

          Nagy örümünkre iskolánk tanulója, Kiss Bence aranysávos minősítést és a 2. helyezést érte el az országos versenyen. Szívből gratulálunk a remek szerepléshez!

                                                                                        Bíró Laura

Bence tollából:

„Nagyon jól éreztem magam Rimaszombatban az országos döntőn. Olyan volt számomra, mint egy kirándulás. Péntek délelőtt szavaltam, aztán jöhetett a buli. A tanító nénivel sokat sétáltunk,  fagyiztunk, édes epret majszoltunk,  kisvonatoztunk, megnéztük a gyönyörű várost, a színházi előadásokat. Nekem nagyon tetszett a Padlás. Egy igazi padlássá változott át a színpad. Jó volt a társaság, sok barátra leltem. A kaja is nagyon finom és sok is volt,  sem én, sem a tanító néni nem bírtuk megenni. Szombaton este már izgatottan vártuk a gálaműsort, ahol aranysávos 2. lettem.

Köszönöm  Laura tanító néni!

 

 

KEDVES BENCE! 

Ehhez a csodaszép eredményhez szívből gratulálunk!

Nagyon büszkék vagyunk Rád!

Csak így tovább kisöreg!

Laura tanító néninek is nagy gratula a felkészítő munkáért!

A beszámolóban illusztrációként a Felvidék.ma képgalériájából is felhasználtunk egy képet.

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor