Katedra versenyek országos döntői magyar nyelv és irodalomból - felső tagozat

2016.05.23 21:04

           Május 10-én zajlottak Dunaszerdahelyen a Katedra Irodalomverseny országos döntői. 

    

    Az alapiskolák I. kategóriájában / 5-6. évfolyam / az országos döntőbe 15 csapat jutott be. Iskolánkat az 5. évfolyamból Kósa Lilla, Nagy Boglárka, Szabó Kevin alkotta ügyes kis csapat képviselte. Békés Pál: Félőlény című művével dolgoztak a döntőbe került versenyzők. A négyfordulós verseny végén csapatunk az előkelő 4. helyen végzett.

A csapatot Mgr. Végh Natasa tanító néni készítette fel a versenyre.

    Az alapiskolák II. kategóriájában / 7-9. évfolyam/ a tanév során 41 csapat versenyzett, melyek közül a legjobb 15 jutott a döntőbe. Iskolánkat az Ifjú irodalmárok csapata képviselte: Borbély Cintia, Gutai Viktória és Ambrus Tamara a 8. osztályból. A tanulóknak Szabó Magda Abigél c. regényét, Janikovszky Éva: Kire ütött ez a gyerek, Tóth Krisztina: A tolltartó, valamint Nemes –Nagy Ágnes két novelláját kellett elolvasniuk. Ezen művekből állították össze a nagyon igényes, gyakran két-háromlépcsős feladatokat a döntőben. A lányok nagyon szépen szerepeltek, hiszen 151 pontjukkal sikerült a 8. helyen végezniük. A sok-sok olvasás és felkészülés nem volt hiábavaló, hiszen tudásban és élményekben is gazdagodtak.

    2016. május 11-én folytatódtak a Katedra versenyek. Aznap a Pénzes István Anyanyelvi Vetélkedő döntője zajlott a Szabó Gyula 1. Szakközépiskola épületében. Ebbe a versenybe 56 csapat nevezett a tanév elején, és a 21 legjobb vehetett részt a döntőn. Iskolánkból az Agyas hármas nevet választó csapat: Schvikker Flóra, Soóky Adrienn és Szabó Katalin jutott el az utolsó fordulóig. A két és fél órás megfeszített gondolkodás, ötletelés után végre elérkezett az eredményhirdetés. A csapat a 13. helyen, a középmezőnyben végzett. De ahogy a zsűri elnöke is hangsúlyozta, aki országos versenyen vesz részt, már nyertesnek számít, hiszen rengeteget kellett bizonyítania addig is, míg idáig eljutott.

Mindkét csapat felkészítője  Mgr. Fodor Anikó tanító néni volt.

    Az idei tanév iskolánk számára bővelkedett a sikerekben a magyar nyelv és irodalom terén. Méltán lehetünk büszkék alsó- és felső tagozatos diákjainkra és felkészítőikre, akik számos rangos, magas szintű versenyen sikeresen képviselték a nyékvárkonyi Móra Ferenc Alapiskolát. 

Gratulálunk!

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.