Katedra Irodalomverseny - országos döntő

2019.05.24 06:22

2019. május 15-én zajlott Dunaszerdahelyen a Katedra folyóirat által meghirdetett irodalmi vetélkedő országos döntője. A II. kategóriában versenyző 43 csapatból a legjobb 15 került be a döntőbe a négy levelezős forduló kiértékelése után. Iskolánkból is sikerült egy már rutinos csapatnak oda „beolvasnia” magát. A Gyémánt csapat: Dusa Zsófi, Kalina Krisztina, Kironská Lili bizonyíthatta, hogy mi mindenre emlékszik Rejtő Jenő: A tizennégy karátos autó c. regényéből.

A felkészülés során nemcsak a cselekményt, a szereplők jellemét, a helyszíneket elemeztük ki alaposan, de foglalkoztunk a 20. század eleji afrikai gyarmati rendszerrel is, hogy a lányok teljesen megértsék a történet mozgatórugóit is. A Szabó Gyula 21 Szakközépiskola tornatermében a tíz feladatsor megoldása után megszületett az eredmény, csapatunk a 9. helyen végzett.

Egy újabb érdekes olvasmányélménnyel és sok új tapasztalattal gazdagodva megegyeztünk a lányokkal, hogy várjuk a jövő évi kihívást, mit olvassunk.

Fodor Anikó tanító néni

Gratulálunk Lányok!

További szép eredményeket!

 

 
Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.