KATEDRA ALSÓ TAGOZATOS VERSENY

2022.04.04 20:47

  Iskolánk évek óta bekapcsolódik a Katedra versenyekbe. Ezt a megmérettetést idén sem hagyhatták ki a negyedikeseink a tavalyi nagy siker után.

    „Most is két csapattal neveztünk: MAGYAR MENŐ AGYMENŐK /Kecskés Emma, Kósa Máté, Tóth Szabolcs/ és az ÜTŐS HÁRMAS /Kironská Csenge, Nagy Sára, Szabó Lara/ csapatok szálltak be a versengésbe osztályfőnökük, Nagy Enikő irányításával.

    Bálint Ágnes Szeleburdi család c. naplóregényét olvasva jókat szórakoztunk Laci naplóbejegyzésein. A levelezős verseny a már megszokott módon 4 fordulóból állt. Hónapról-hónapra ismerkedtünk a könyv szereplőivel, olvastuk a történeteket, a feladatokat szorgosan oldottuk, fogytak a könyv lapjai, a hónap közepén pedig küldtük a megoldásainkat online felületen keresztül. A sok befektetett munka az idén is megtérült!
Az alsó tagozatosoknak meghirdetett Katedra-versenybe idén 58 csapat kapcsolódott be. A verseny döntőjébe a legtöbb pontot elért 15 csapat került be. Csapataink pedig a 9. és 10. helyen végeztek mindössze fél pontnyi különbséggel. Minden versenyzőnek szívből gratulálok az elért eredményhez! Mivel a verseny szabályzata meghatározza, hogy minden felkészítő pedagógus egy csapattal vehet részt a döntőn, ezért a 9. helyen végzett MAGYAR MENŐ AGYMENŐK a továbbjutók az országos versenyre."

    A döntős csapatra még két hónapnyi szorgos munka vár, ehhez kívánunk sok erőt, kitartást, szorgalmat! A döntő megszervezésére júniusban kerül sor.     

                                                       Nagy Enikő, felkészítő pedagógus

 A döntős csapat: MAGYAR MENŐ AGYMENŐK - Kecskés Emma, Kósa Máté, Tóth Szabolcs     

Gratulálunk! További szép sikereket!                  

                                                  

                                                                                 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor