Karesz végakarata

2013.11.14 17:05

2013. november 14-én az iskola felső tagozata (6-9. évfolyam)egy dokumentumfilm-vetítésen vett részt: „Karesz végakarata” címmel. Gáspár Károly hittantanár foglalta össze fia szenvedélyes drogfüggőségét. Az apa kötelességének érezte, hogy mások tudtára adja 21 éves fia halálának okát. Célja, hogy a fiatalokkal megismertesse a függőségek veszélyét. A film elején egy szerelmes, életvidám kamaszt látunk, akinek a tánc az élete. A rossz társaság hatására a drogok rabjává válik. Barátai elfordulnak tőle, csak a családjára számíthat, de ekkor már késő, minden segítség hasztalan. A megrázó képek mindenkiben mély nyomot hagytak. Reméljük, hogy ez a tragikus eset mindenkinek tanulságos példa. A fiatalok előtt nyitva áll a jövő kapuja, reméljük, meggondolják, mit és hogyan cselekszenek.