Eufória a négyzeten!

2022.05.29 18:11

                      "És zeng apáink drága nyelve!

                          Zeng, és mi élünk!"

                                                   (Tompa Mihály)

     2022. május utolsó hétvégéjén, 27-28. között Érsekújvárban nagy eseménynek lehettünk részesei három tanítványunkkal: Katona Lilianával, Nagy Hanna Napsugárral és Kiss Bencével. Ekkor került sor a Petőfi-Tompa Országos Seregszemle záró akkordjára, az országos döntőre.  A rendezvény főszervezője a Csemadok Országos Tanácsa volt, amelyhez csatlakozott a Csemadok Érsekújvári Területi Választmánya, a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet, valamint a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége és a Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége.      

 Örömünk határtalan! A közel 3000 indulóból itt, az országos döntőben több, mint 100 versenyző között a mi három reménységünk is abszolút esélyes volt a helyezések valamelyikére. Produkciójuk beérett, letisztult. Iskolánk hírnevét tovább öregbítve, gyönyörű eredménnyel zártuk a seregszemlét, ahol komoly színészek, a verseléshez igencsak értő szaktekintélyek zsűrizték a kategóriákat. Itt már minden apró hangnak, hangsúlynak, mimikának, levegővételnek súlya volt.  Hatalmas élmény volt  ennyi ígéretes tehetség között a mi diákjainkat  is küzdeni látni ékes anyanyelvükön!

Hanna, Lili és Bence! Mindhárman fantasztikusan helytálltatok a seregszemlén! 

A kitartó szorgalom, a rengeteg gyakorlás, a rendkívüli elszántság meghozta gyümölcsét! Mérhetetlenül büszkék  vagyunk Rátok!

A mindent eldöntő döntőben, a prózamondók 1. kategóriájában

Katona Liliana a 2. helyen,

Nagy Hanna Napsugár a 3. helyen végzett!

A tanulókat Bíró Laura és Végh Andrea tanító néni készítette fel a versenyre. 

 

 

Kicsi lánykák, Cukifaktoraink!

Drága Lili és Hanna!

Szívből gratulálunk a szép eredményhez!

Csak így tovább és tovább!

    

A kétnapos seregszemlén  színvonalas kísérőprogramokkal kedveskedtek nekünk a lelkes szervezők, pénteken a nagyszerű Korzár, KicsiHang és a Ketten együttesek koncertjén vehettünk részt, másnap a versenyek végén a helyi alapiskolában kézműves foglalkozások várták a legkisebbeket, íjászbemutató, városnéző séta, bábelőadás színesítette a versenyzők programját.

Köszönettel tartozunk falunk Önkormányzatának, hogy lehetővé tették kis csapatunk  versenyre való elszállítását a RÁCZ Luxury Transport - Party Bus DS segítségével. Köszönjük a gyermekek szüleinek a hazaszállítást, szurkolást, támogatást!

Az Országos Seregszemléről a következő elérhetőségeken olvashatnak bővebben:

Beszámolók: https://ma7.sk/tajaink/orszagos-petofi-tompa-seregszemle-lelekemelo-volt-a-sok-tehetseges-magyar-fiatalt-latni?fbclid=IwAR2OEapqh92NlxL3oCJ5yagqQjkU-2NFKJbEyagjuJRzILPo4KQ4MUr7hns

https://felvidek.ma/2022/05/a-vers-unnepe-ersekujvarban/? 

https://ujszo.com/regio/petofi-tompa-orszagos-seregszemle-kivalo-szervezessel-tehetseges-eloadokkal?fbclid=IwAR2MyKQL7dy4wZ1IdkMwurrFpc0bIJKg_Ot4aEpNopUsNFJqS5fRXov-6rE

Az összes kategória vers-és prózamondójának versenyprodukciói:

próza: Lili, Hanna 1. kategória-próza, Bence 2. kategória-próza produkciója is  itt található: https://www.youtube.com/watch?v=VmW5vnLsUiU

vers kategória:  https://www.youtube.com/watch?v=L2xlB669WrA

 Az ünnepélyes eredményhirdetés, a gálaműsor pedig itt nézhető vissza: https://www.youtube.com/watch?v=epZYt6TqFjU

                                                      Végh Andrea

  

       

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor