Emlékeztünk - Az aradi 13

2015.10.08 21:23

" Ti ősiek, ti régiek kik ránk hagyátok a hitet,

ti vértanú vitézek, ma vérszomja hóhérharag

mártírjaként idézi Arad, tizenhárom kivégzett."

    2015. október 6-án hagyományainkhoz híven megemlékeztünk az 1848-49-es szabadságharc "gyásznapjáról"- az aradi vértanúk kivégzéséről. Iskolánk színjátszó csapata, a Képzelgők felevenítették annak a szomorú napnak főbb eseményeit, az áldozatok utolsó gondolatait. 

     A felső tagozatos tanulók néma csöndben, nagy figyelemmel követték az előadást, hiszen a megemlékezés után az anyanyelvi hét előkészítéseként az egyes osztályok feladatlapokon válaszoltak a történelmi eseményekkel kapcsolatos kérdésekre. A koncentrált figyelemnek hála szinte minden kérdésre jó válaszok születtek.

    A magyarság ünnepeinek, fontos emléknapjainak megtartásával igyekszünk erősíteni tanulóink nemzeti hovatartozásának, identitástudatának érzését.

                                                                                           Fodor Anikó tanító néni

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.