Előadás a végvári vitézek életéről

2022.05.30 16:05

2022. május 30-án az iskola felső tagozata és a negyedikesek egy rendhagyó történelemórán vehettek részt. Előadónk a Károli Gáspár Református Egyetem történelem tanára, az ismert hadtörténész, Hidán Csaba volt.

Csaba nem először volt itt nálunk, a régi magyarokról szóló  előadás a kellemesen lekötötte a diákokat, a gyakorlatias bemutatója, a korhű fegyverek és ruházat erősebben beivódott a gyerekek fejébe, mint bármely "hagyományos" iskolai óra.

Csaba és társa ezúttal a végvári vitézek életét mutatták be a szokásos színvonalon, a történész igényességével közelebb hozva e távoli kor életmódját és hangulatát. A gyerekek a viszajelzések alapján élvezték a szabadtéri bemutatót, Csaba pedig készségesen válaszolt a kérdéseikre.

Külön köszönetet szeretnénk mondani Menyhárt Józsefnek, aki volt oly kedves és biztosította az előadás anyagi háttererét. Reméljük, Csabát még viszontlátjuk, van még a tarsolyában sok -sok olyan érdekesség, ami segíthet a gyereknek jobban megismeri a múltat.

Horváth Balázs, t.b.