Egy újabb szép nap a felső tagozattal

2014.05.29 21:43

 

    2014. május 29-én, csütörtökön a felső tagozatos tanulók (6-9.) és pedagógusaik egy igazán szép napot töltöttek el Komáromban. Fő cél egy színházi előadás megtekintése volt, de ezt összekapcsoltuk egy kis történelmi múltba nézéssel: megtekintettük a Komáromi Erődrendszer egy részét. A másfél óra alatt sok mindent megtudhattak diákjaink a török elleni harcokról, a szabadságharc eseményeiről és a szovjet hadsereg ott-tartózkodásáról.

    A részletes tájékoztató után felüdülést jelentett a séta a szép városközpontban, majd a finom ebéd. Felfrissülve értünk a Jókai Színházba, ahol Shakespeare: A velencei kalmár c. színművét láthattuk. Kellő itthoni felkészítéssel még a kisebbek is megértették, sőt saját bevallásuk szerint élvezték a darabot. A buszban hazafelé sokan kérték, jöjjünk el máskor is. Bár az idei tanében ez már nem lehetséges, talán jövőre megismételhetjük ezt az igazán kellemes napot.

                                                                                    Fodor Anikó t.n.

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.