Egy szomorú, de tanulságos előadás

2014.04.15 21:45

2014.április 15-én Fodor Anikó tanító néni az anyanyelvi hét keretén belül egy kis csapattal indult útnak, hogy egy komoly történelmi-irodalmi előadáson vegyen részt Dunaszerdahelyen. A 15 tanuló - akik a 8., 9. A-B osztályokból lettek válogatva- jutalomként mehettek, amiért versenyeken voltak és képviselték iskolánkat.

Az 1. óra alatt indultunk a buszra, majd érkezésünk után szinte rögtön elfoglalhattuk a helyünket a színházteremben. Az előadás a 2. világháború utáni időszakot mesélte el, amikor is rengeteg csehszlovákiai magyar lakosnak kellett elhagynia otthonát. Mivel mi 9. osztályosok vagyunk, a magyar órán már sokat hallottunk az akkori helyzetről a tanító nénitől, az előadás által pedig sokkal tisztább képet kaptunk, hogy mi is történt akkor. A 8.-osok számára pedig a jövő évben lesz nagy haszna a látottaknak. Miután a színdarab véget ért, megtekintettük az emeleten a kiállítást, amelyen az egykori kitelepítettek neveit olvashattuk a régi iratokon. Végezetül a könyvtárban töltöttük az időnket.

Véleményem szerint rendkívül hasznos és tanulságos előadást láthattunk, örülök, hogy én is részt vehettem rajta.

Tilajcsík Dóra, 9.A