XII. Bíborpiros Szép Rózsa Országos Népzenei Vetélkedő, országos-minősítő verseny

2019.11.23 21:28

"Aki zenével indul az életbe, bearanyozza minden későbbi tevékenységét,

az életnek olyan kincsét kapja ezzel, amely átsegíti sok bajon.

A zene tápláló, vigasztaló elixír, és az élet szépségét, s ami benne érték, azt mind meghatványozza."

Kodály Zoltán

 

       2019. november 23-án  Dunaszerdahelyen zajlott a XII. Bíborpiros Szép Rózsa országos népzenei vetélkedő várva várt döntője, a minősítő verseny, ahol az ország legjobb népdalszólistái, népdalkörei, népi hangszerszólistái és népi hangszeres együttesei mérték össze tudásukat egy nagyon hosszú, ám tartalmas nap keretén belül.

     A versenynek ez a része a legjobb, legemlékezetesebb és legszínvonalasabb. Büszkeséggel tölt el bennünket, hogy három ügyes dalos pacsirtánk is ott van a legjobbak között! Vadkerti Bíborka és Végh Csongor bronzsávval, Vadkerti Villő pedig ezüstsávos besorolással tért haza erről a színvonalas megmérettetésről.

Kedves gyerekek: Bíborka, Villő, Csongi!

Hálásan köszönöm, hogy időt, energiát nem sajnálva,

elszántan meneteltétek végig ezt a sok próbával, gyakorlással, tanulással teli időszakot!

Ügyesen küzdöttetek! Nagyon büszke vagyok Rátok! Csak így tovább!

V.A.

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor