Tompa Mihály Szavalóverseny - járási forduló

2020.03.06 09:11

 2020. március 4-6. között zajlott Dunaszerdahelyen a Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó verseny járási fordulója.

    A verseny első napján az alapiskolák 1-3. évfolyamának tanulói mérték össze tehetségüket. Iskolánkat prózamondásban Kironská Csenge (2.o.) és versenyen kívül Kiss Bence (3.o.), versmondásban: Kecskés Emma és Tóth Szabolcs (2. o.) képviselte.

A második napon, a második kategóriában, a 4-6. évfolyamosok között Kolláth Gayatri és Menyhárt Jázmin (5. o.) versenyzett.

Nagy örömünkre Kironská Csenge a 30 prózamondó közül, Tóth Szabolcs pedig az 56 versmondó közül került a zsűri által kijelölt 9 továbbjutó közé, s március 26-án a galántai kerületi fordulóban újra megmérettethetik magukat. Ebben a fordulóban már Kiss Bence is a versenyzők között lesz, aki múlt évben az országos döntőn aranysávos másodikként végzett, s ebben az évadban automatikusan a kerületi fordulóban kezdheti meg a versenyt.

Gratulálunk gyerekek! Nagyon szépen dolgoztatok! Büszkék vagyunk Rátok!

A továbbjutóknak további szép eredményeket kívánunk! Csak így tovább!

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor