Újra itt a "Tetejetlen fa" - anyanyelvi hét!

2022.04.12 21:46

11. „Tetejetlen fa”

Az anyanyelv hete a Móra Ferenc Alapiskolán


Megnyitó  - 2022. 4. 11. 

 

A magyar költészet napja - megemlékezés


 

Iskolánkon két év kihagyás után végre újra lehetőség nyílott rá, hogy felelevenítsük a régi hagyományt, megrendezzük anyanyelvi hetünket.

A nyitónapon, április 11-én, József Attila születésnapján mindig megemlékezünk a magyar költészet napjáról. Így történt ez ma is. A verseny nyitányaként minden felső tagozatos osztály előadott egy szabadon választott verset, mellettük pedig iskolánk tehetséges kis diákjai szerepeltek, azok, akik a Petőfi- Tompa Országos Seregszemlén sikeresen képviselték a múlt héten iskolánkat. Az ünnepi műsort Dalos pacsirtáink éneke zárta.

 

A megnyitón a következő versek hangzottak el:

 

6. osztály- József Attila: Születésnapomra 

Katona Liliana – Tóth László: Csuklós mese

7. osztály- Csokonai Vitéz Mihály: Tartózkodó kérelem

Nagy Hanna Napsugár – Nógrádi Gábor: Segítség! Ember! Fehéregér

8. osztály – Juhász Gyula: Milyen volt

Kis  Bence – Tréfás mese

5. osztály - József Attila: Kertész leszek

Vida Levente - József Attila: Rejtelmek

Dalos pacsirták: Rejtelmek – megzenésített vers

 

Az iskola folyosóján ott nyílik a „Tetejetlen fa”, amelyet minden alkalommal feldíszítünk a sikeresen teljesített feladatokért kapott levelekkel, virágokkal. Idén, mivel a húsvéti ünnep idejére esik versenyünk, színes tojásokat gyűjthetnek a fa köré a felső tagozatos osztályok.

Az első nap még egy játékos irodalmi feladatsor megoldása is várt a csapatokra. A többi napon a hagyományainkhoz híven játékos formában birkózunk majd meg anyanyelvünk nyelvtani és irodalmi kihívásaival. 

 

Jó szórakozást és sok szép élményt kívánunk mindazoknak, akik rendezvényünkbe bekapcsolódnak!

 

Fodor Anikó tanító néni, a verseny szervezője  

Képek itt. :) 

 
Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor