Tetejetlen fa - 3. nap

2017.04.17 06:30

TETEJETLEN FA

3. NAP – 2017. 4. 19.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt húsvét Az iskola folyosóján várja már a diákokat a „Tetejetlen fa”, amelyet minden évben kidíszítünk a verseny során teljesített feladatokért kapott levelekkel, virágokkal… Idén, mivel a húsvéti ünnep idejére esik versenyünk, színes tojásokat gyűjthetnek az osztályok.

A szünidőben a szorgalomé és a találékonyságé a fő szerep, húsvéti locsolóverseket kell gyűjteni. Minden versike egy pontot ér. A verseket írott vagy nyomtatott formában szerdán a nagyszünet végéig kell leadni.

FIÚK FIGYELEM!!!

Dupla pontot szerezhettek az osztályotoknak, ha el is tudjátok mondani a locsolóverset.(Természetesen 1 verset csak 1x számolunk fel egy osztály részére).

A FEJED TÖRD, NE A MAGYART!

A szerdai nap feladata még egy játékos feladatsor megoldása. Az egész osztály dolgozhat rajta, de csak a szünetekben! Minden osztály kap egy lapot nyelvtani kérdésekkel, ha kitöltöttétek, adjátok át Fodor Anikó tanító néninek. Másnap várhatjátok az eredményt a jutalompontokkal együtt.

Remélem, rájöttök, lehet szórakoztató a nyelvtan is!

Fodor Anikó, tn.