Tetejetlen fa 2. nap

2013.04.14 16:58

 

    Mozgalmasan telt a Tetejetlen fa második napjai is. Minden évfolyam lelkesen oldotta a szünetekben szétosztott feladatsorokat, s nagy örömünkre elkészültek az egyes Móra történeteket feldolgozó, ábrázoló 3D-s makettek is. A kész makatteket a tornateremben állítottuk ki, hétfőtől az iskola folyosóján lesznek megtekinthetőek. 

    Ezen a napon került megrendezésre a Regionális irodalmi vetélkedő, amely ebben az évben Móra Ferenc nevét viselte. Iskolánk immár második alkalommal hirdette meg ezt az irodalmi versenyt. Ebben az évben a háromtagú csapatoknak Móra Ferenc életéből és a Rab ember fiai című regény ismeretéből kellett bizonyítaniuk, ki a legjobb. A seregszemlére meghívtuk baráti iskoláink képviselőit is. Vendégeink voltak a bősi, ekecsi, radványi, egyházkarcsai, pozsonyeperjesi tanulók és felkészítő pedagógusaik.  A háromtagú szakmai zsűri elnökeként köszönthettük Mgr. Németh Évát, aki a Komáromi Duna Menti Múzeum munkatársa. A zsűri másik két tagja volt: PhDr. Petres Csizmadia Gabriella, aki a Nyitrai Konstantin Egyetem tanára, valamint Mgr. Mayer Anna, aki a Nemesócsai Móra Ferenc Alapiskola igazgatónője. Iskolánkat két csapat képviselte az 5- 6. évfolyamból.

    Örömmel tapasztaltuk, hogy minden csapat lelkiismeretesen felkészült és küzdött a verseny alatt. KisKuktáink erre a napra Móra Ferencné szakácskönyvéből készült süteményeket sütöttek, amiből a verseny szüneteiben falatozhattak a verseny résztvevői.

A verseny a következőképpen végződött:

1. hely: Remény csillagai: 158 pont - Móra Ferenc Alapiskola Nyékvárkony: Borbély Cintia, Petrik Viktória, Schvikker Flóra 

2. hely: Arany sólymok: 157,5 pont - Kóczán Mór Alapiskola Csilizradvány

3. hely:  Sólyom lányai: 154,5 pont - egyházkarcsai alapiskola

Sólymok: 150,5 pont - Móra Ferenc Alapiskola Nyékvárkony: Buday Rebeka, Szemes Dóra, Tóth Dóra

Rongyosok: 147,5 pont - pozsonyeperjesi alapiskola

Pipitér: 138 pont - pozsonyeperjesi alapiskola

Bősi pipitérek: 132 pont - Amade László Alapiskola Bős

Szigetlakók: 123 pont - pozsonyeperjesi alapiskola

Amade sólymok: 120 pont - Amade László Alapiskola Bős

Gratulálunk minden  résztvevő csapatnak és felkészítőnek! Köszönjük a zsűri munkáját, s hogy jelenlétükkel emelték a verseny színvonalát. 

    Külön öröm számunkra, hogy mindkét hazai csapatunk méltóképpen képviselte iskolánk színeit! Köszönjük lányok! A két csapatot Mgr. Nagy Enikő tanító néni készítette fel.

 

 

Szépen gyűlnek a szavazatok a felsős olvasónaplókra! Hajrá! Győzzön a legszebb! 

 

  

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor