Tanulmányi kirándulás Ógyallán

2017.10.27 21:55

       Képtalálat a következőre: „csillagvizsgáló ógyalla”  2017. október 27-én a 3. és 4. osztályos tanulóink tanulmányi kiránduláson vettek részt: ellátogattak az Ógyallai Csillagvizsgálóba.

         Először a csillagvizsgáló múzeumában foglaltunk helyet, s tudhattuk meg, hogy az intézetben tudományos munkával, megfigyelésekkel és oktatással foglalkoznak. Itt csodálhattuk meg a régi távcsöveket is. Ezt követően a planetárium égboltja tárult elénk: a Naprendszer, csillagok, csillagképek, hullócsillagok, bolygók, holdak - kialakulásukról , mozgásukról tanulhattunk meg sok mindent, ill. az égbolton való helyükről kaptunk képet. Ajándékképpen egy kis mesét is megnéztünk, melyben a jegesmedve és a pingvin repített bennünket az Északi-sarkra, majd a világűrbe, s tudhattunk meg tőlük is sok érdekes dolgot. Harmadik állomásunk pedig a hatalmas távcsőbe való bekukkantás volt. Sajnos az égbolt felhős volt, így csak a szomszédos meteorológiai radar szélkakasát néztük meg.

         Nagyon tartalmas tanulmányi út volt, élveztük minden percét. Aki teheti, látogasson el a csillagvizsgálóba, megéri! 

                                                   Mgr. Nagy Enikő

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.