Tanulmányi kirándulás az ógyallai csillagvizsgálóba

2019.11.10 08:09

    2019. november 6-án a 3., 4., és 5. osztályos tanulóink tanulmányi kiránduláson vettek részt: ellátogattak az ógyallai csillagvizsgálóba.

    Mivel sokan voltunk, csapatunkat két csoportra osztották. Így a csapat egyik fele először a csillagvizsgáló múzeumában foglalt helyet, ahol megtudtuk, hogy az intézetben tudományos munkával, megfigyelésekkel és oktatással is foglalkoznak. Itt csodálhattuk meg a régi távcsöveket is.

    A másik csapat pedig a planetárium égboltján nézhette meg a Naprendszert, csillagokat, csillagképeket, hullócsillagokat, bolygókat holdjaikkal – azok kialakulásáról , mozgásukról tanulhattunk meg sok mindent, ill. az égbolton való helyükről kaptunk képet.

    A csapatok ezután kicserélődtek. Nagy bánatunkra az obszervatórium távcsövébe nem kukkanthattunk be, az esős időjárás miatt le volt zárva az épület. De így is egy nagyon tartalmas tanulmányi út volt, élveztük minden percét!

    Aki teheti, látogasson el a csillagvizsgálóba, megéri!

                                                                                                             Nagy Enikő, tn.

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor