Tanulmányi kirándulás a nagymegyeri tejüzemben

2013.11.28 15:54

        2013. november 27-én a harmadikosok és a negyedikesek a nagymegyeri EUROMILK tejfeldolgozó üzemben jártak tanulmányi kiránduláson.

    A bejáratnál Szabó Andrea  néni fogadott bennünket kedvesen. Az öltözőben fehér köpenyt és sapkát kellett felvennünk – higiéniai okokból. Olyanok voltunk, mint a hópihék! Ezután Andrea néni elmesélte, hogy miként dolgozzák fel a tejet, amit a környék szövetkezeteiből szállítanak naponta az üzembe (többek közt a nyékvárkonyi szövetkezetből is). Megtudtuk, hogy hány fokon pasztőrözik – hőkezelés a mikroorganizmusok elpusztítása végett – , majd saját szemünkkel láthattuk a tej útját a dobozba kerüléstől a raktárig. A  vajkészítőkhöz  és a sajtkészítőkhöz is bekukkantottunk.

    Ajándékot is kaptunk a kirándulásunk végén: hazavihettük a „hópihe jelmezünket”, kóstolásra pedig sajtot és tejet is kaptunk.

                                                                          Köszönjük szépen!

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor