Tanulmányi kirándulás a Kása pékségben

2017.04.21 16:54

    2017. április 11-én a másodikosaink és negyedikeseink, valamint néhány Kiskuktás harmadikos tanuló tanulmányi kiránduláson vett részt a karcsai Kása pékségben. Az élménydús napra így emlékeznek vissza:

    Sziasztok! Egy hatalmas élményről szeretnék beszámolni nektek. Április 11-én Laura és Natasa tanító  nénikkel tanulmányi kiránduláson voltunk a karcsai Kása pékségben.

    Elmeséljem, miket láttunk, mit csináltunk!  Láttunk egy igazi nagy pékséget. Gyúrtunk, fonott kalácsot készítettem, lisztet lapátoltam egy hatalmas nagy üstben.  Nagyon meleg volt, mint egy igazi szoláriumban, vagy inkább talán a szaunában?

    Mindenki nagyon élvezte. A tanító néniknek nagyon jól állt a kötény. Ja, és képzeljétek! Kaptunk csokis finomságot is! Nagyon szeretném, hogy máskor is elmehessek!

Bertók Lili, 2.o.

    „ Nemrég Kása Arnold bácsi pékségében jártam. Tésztát is gyúrhattam és mindenki nagyon kedves volt. A pék bácsi fia, Arnold  fényképezte szinte minden lépésünket. Az udvaron egy cuki kutyus is volt. Valami finom csokis sütit is ettem.“                                  Prasna Lilla, 2.o.

    „Egy kedd délutánon kirándultunk a karcsai Kása pékségben. Mikor beléptem, nagyon finom illat volt és nagyon meleg is. Körbe vezettek bennünket, minden gépet megmutattak. Tésztát is gyúrhattunk, és láttuk, ahogy a pékek mérték, gyúrták és kenyérformákba rakták a tésztát. Az egyik pék bácsi megmutatta, hogyan kell készíteni a fonott kalácsot és a brióst is. És nagyon ment nekem. A tanító néni is nagyon megdicsért. Mondta, hogy igazi pék lehetne belőlem!“

                                 Méhes Zsombor Roland , 2.o. 

   „Mikor beléptem a pékségbe, azt hittem, megsülök! Olyannyira meleget éreztem. A nagy konyharészben tésztát gyúrtam, ettünk, ittunk, minden csodagépet megnézhettem. Zsombor nagy álma volt, hogy ide eljuthasson. Nekem is nagyon tetszett.“                                 Kolláth Gayatri, 2.o.

   „ A Kása pékségben nagyon jó volt. Engem Zsombor tanított tésztát gyúrni. Az egyik bácsi csinált egy „vonalat“ és abból csigát. A kemencébe hatalmas lapáttal rakták be a kenyereket. Az egész üreg megtelt.“                                                                                              Kalina Rebeka, 2.o

    „Kedd délután már izgatottan vártunk az autóbuszra, mivel a karcsai Kása pékségbe mentünk tanulmányi kirándulásra. Mikor megérkeztünk, Gayatri úgy megijjedt kettő kerti törpétől. Nagyokat nevettünk ezen.  Mikor beléptünk, nagyon meleg volt, mert befűtötték a kemencét a kenyérsütéshez. Akár egy szauna! Sok érdekes és ügyes gépet láttunk, tésztát is gyúrtunk. A végén kenyeret sütöttünk.“                                                            Menyhárt Jázmin, 2.o. 

 „A Kása pékségben jártunk. Először a tésztadagasztó gépet mutatták meg. Majd megmutatták a már kész kenyértésztát is. Mindenkinek megengedték, hogy gyúrjon, formázzon a tésztából. Nekem különösen tetszett a kenyérszeletelő gép. Piff-paff, és már fel is volt szeletelve a kenyér. A kemencék hatalmasak voltak. Nagyon finom volt a kóstoló. A kedvenc részeim egyike volt!“                                              Méhes Júlia, 2.o.

   „Szerintem a legjobb pékség! Minden nagyon tetszett!“                                                               Kovács Martin, 2.o.

   „Kedd délután elmentünk a Kása pékségbe. A főpék Kása Arnold volt. Először bemutatták a dagasztás folyamatát. Mi is kipróbálhattuk a tészta gyúrását. Arnold bácsi megmutatta nekünk a kemencéket, a kenyérszeletelőt. A legnagyobb kemencébe 240 kenyér fért be. Kaptunk nagyon finom nutellás kóstolót és csokis csigát is. A végén a legnagyobb kemencébe 114 kenyeret tettek be sülni.

    Nagyon meleg volt odabent. Rájöttünk, hogy nem is olyan könnyű ez a szakma!“

                        Vadkerti Villő és Hegedűs Zsófia, 4.o.

 

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNJÜK A LEHETŐSÉGET!!!

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor