Tanulmányi kirándulás a bősi vízierőműnél

2012.10.29 16:51

   

    2012. október 29-én mi harmadik, negyedik és ötödik osztályosok tanulmányi kiránduláson vettünk részt. A bősi vízierőművet néztük meg kívülről, belülről. Idegenvezetőnk az erőműben Szabó Róbi bácsi volt. Tőle sok érdekességet megtudhattunk az erőmű építéséről, turbináiról, megnéztük az egész létesítmény makettjeit. Majd megkaptuk a sisakjainkat, s amit lehetett saját szemünkkel is megnéztünk.

    Hihetetlen, felfoghatatlan volt számunkra, hogy felettünk és alattunk is víz, víz, rengeteg víz volt. A lábunk alatt éreztük a dübörgő turbinákat! Az erőmű zsilipkamrájából két hajót is láthattunk Pozsony felé úszni. Az öreg Duna-ágnál elsétáltunk az épülő kompkikötő új épületéhez is.

    A hideg, szeles idő  ellénere is jól éreztük magukat.

                                                                                            3. osztály

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor