Tájékoztató

2016.02.03 07:48

Tisztelt Szülők!

Az iskolaügyben egyre inkább halmozódó problémákra már évek óta próbálják felhívni a pedagógusok az illetékesek figyelmét, sajnos kevés eredménnyel. Mivel nem látott más lehetőséget, a Szlovákiai Pedagógusok Kezdeményezése (ISU) országos sztrájkot hirdetett, melyhez 2016. február  5-én, pénteken iskolánk tantestülete is csatlakozik, ezért az iskola zárva lesz. A tévhittel ellentétben nemcsak az alacsony bérezéséről van szó, hanem az iskolákon uralkodó mostoha körülményekről is, melyek megnehezítik a korszerű oktatási-nevelési folyamatot. Tudatosítjuk, hogy sztrájkunkkal problémát okozunk Önöknek, ezért elnézésüket kérjük, és bízunk megértésükben, valamint támogatásukban. A tanítás iskolánkon 2016. február 8-án, hétfőn folytatódik.

Támogatásukat Önök is  kifejezhetik a pénteken Komáromban megrendezésre kerülő Élőlánc az oktatásügyért megmozdulásban, mely 15:00 órai kezdettel valósul meg.

Tisztelettel: a nyékvárkonyi Móra Ferenc Alapiskola pedagógusai