Rendhagyó zeneóra a harmadikban

2019.11.14 23:16

    A hideg beköszöntével sem szürkülnek el a hétköznapok a nyékvárkonyi alapiskolában. November 12-én különleges vendég érkezett a harmadik oszályba. A gyerekek mit sem sejtve készülődtek a zeneórára, mikor hangszerekkel felszerelkezve megérkezett hozzájuk  Iván András Pósfa zenekar brácsása.

     rendhagyó zeneóra elején harmadikosaink ritmusgyakorlattal, nevüknek eltapsolásával mutatkozhattak be a vendégnek, aki miután beszélt egy kicsit a zenéről és a népdalokról, közös éneklésre hívta az osztályt.  Sikerült egymásra hangolódnunk  pár  jól ismert gyermekdallal, mint a Hopp Juliska, a Boci –boci tarka vagy a Bújj - bújj zöld ág. A zenés játékot nehezítette, hogy a gitárkísérettel eldúdolt dalocskákat, közösen kellett felismerni. Mikor már mindenki egy húron pendült, előkerültek a személyes kedvencek is. Kitörő örömmel énekeltük együtt a Santa Maria-t és a Sandokan-t. A dupla zeneóra  hangszerbemutatóval  végződött. 

 Megtanulhattuk felismerni a népi hangszerket, megkülönböztetni egymástól a hegedűt, brácsát, csellót és nagybőgőt. Az örömzene megkoronázásaképp előkerült a  gitár mellett a brácsa és a hegedű is, amiket ki-ki kedve szerint kipróbálhatott, megszólaltathatott.

    Jókedvvel és zenével feltöltődve búcsúztunk a zenész – tanító bácsitól, akit a sok kérdéssel a következő óra kezdetéig marasztaltunk.

                                    Zlatarits Anett

Találkozzunk újra a táncházakban!

                                                

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor