Rendhagyó törióra az ötödikben

2012.02.01 20:14

 

            Végh Andrea tanító néni rendhagyó történelemórát tartott nálunk, az ötödik osztályban. Ezen az órán mi voltunk a tanítók, ő pedig a diák. Egy nagy körben ültünk és az őskorral foglakoztunk. Mindenki érdekes beszámolóval készült a témából, amit fel kellett olvasni, vagy elmagyarázni a többieknek. A végén pedig azt nekünk, tanulóknak kellett értékelnünk.

             Mindenki kitett magáért, jobbnál jobb beszámolókat hallhattunk. Beszéltünk arról, milyenek lehettek az ősemberek, hogy élhettek, milyen munkaeszközeik, edényeik voltak, hogyan vadásztak, hogy tanulhattak meg tüzet rakni, hogy fedezték fel a tűz hasznát, barlangrajzaikról is sok érdekes ismeretet szereztünk.

            Nagyon jó volt ez a történelemóra elmondhatom minden osztálytársam nevében. Mindannyian gazdagodtunk egy kis tudással. Kíváncsian várjuk a következő töriórát. Köszönjük Andrea tanító néni!

                                                                                      Szemes Dóra, 5. osztály

 

Képek itt megnézhetők.

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor