Október 6. – Az aradi vértanúk napja - megemlékezés a Mórásoknál

2022.10.06 20:22

Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc bukása, a világosi fegyverletétel után ezen a napon végezték ki Aradon a magyar honvédsereg 13 katonai vezetőjét, Pesten pedig Batthyány Lajost, az első magyar felelős kormány miniszterelnökét. 

A vértanúk között nemcsak magyarok voltak, hanem német, osztrák, lengyel, horvát, szerb és örmény származásúak is. Ezen a napon nemcsak rájuk, hanem valamennyi névtelen hősre is emlékezünk, akik mindannyian egy közös célért, a magyar szabadságért harcoltak és haltak meg.

A nyékvárkonyi Móra Ferenc Alapiskolában hagyomány, hogy ilyenkor az iskola felső tagozatos tanulói, tanárai közösen róják le tiszteletüket a szabadságharc áldozatai előtt. Egy lelkes kis csapat Fodor Anikó tanító néni irányításával elevenítette fel a történteket, majd Horváth Balázs tanító bácsi tartott egy rövid történelmi magyarázatot. 

 

    Az utolsó szavalat alatt a szabadságharc összes mártírja tiszteletére gyertyalángok lobbantak a hősök arcképe előtt.

 

 

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor