Négy csapat az országos döntőben! - Katedra verseny

2016.04.03 15:13

    Az idei tanév is eredményesnek bizonyult iskolánk számára a magyar nyelv és irodalmi versenyek terén. A Katedra Társaság által meghirdetett vetélkedőkön évek óta sikeresen szerepelnek tanulóink, most sem történt másként. Négy kategóriában is bejutottak csapataink az országos döntőkbe!

  A Katedra Alsó Tagozatos Versenyen a 4. osztályosok: Kironský Lili, Dusa Zsófi, Kalina Krisztina csapata fog megmérkőzni a döntőben. Felkészítőjük Nagy Enikő tanító néni.

  A Katedra Irodalomverseny két kategóriában zajlott. Az I. kategóriában az 5-6. évfolyam versenyzett. Az 5. osztályos Kósa Lilla, Nagy Boglárka, Szabó Kevin képviseli majd iskolánkat az országos fordulón. Felkészítőjük Végh Natasa tanító néni.

   A II. kategóriában a 8.osztályból Borbély Cintia, Gutai Viktória és Ambrus Tamara jutott a döntőbe. Felkészítőjük Fodor Anikó tanító néni.

    A Pénzes István Anyanyelvi Vetélkedőn két csapatunk is elérte a kellő pontszámot, hogy az országos fordulóba kerüljenek, de sajnos csak az egyik csapat képviselheti iskolánkat.  Így a magasabb pontszámot elért csapat: Schvikker Flóra, Soóky Adrienn és Szabó Katalin (8.o.)versenyez majd. De nagy dicséret illeti a 7. A-s Buday Enikőt, Csörgö Klaudiát és Prasna Eriket, a másik csapat tagjait is! A felkészítőjük Fodor Anikó tanító néni.

   Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítőiknek, egyben sok sikert kívánunk az országos megmérettetéseken, melyekre május első felében kerül majd sor.

                                                                                                                 Fodor Anikó tanító néni

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor