Nálunk jártak az ovisok!

2017.03.13 13:29

 

    2017. március 8-ára egy játékos foglalkozásra hívtuk az iskolaköteles óvodásokat.

    Délelőtt 10 óra körül meg is érkeztek az apróságok az óvó nénikkel együtt, s az üdvözlés után először az iskolánk folyosóján levő akváriumra csodálkoztak rá. Ezt követően a napköziben elkészített foglalkozásra invitáltuk őket. Natasa tanító néni meséje segítségével előcsalogattuk a Tavasztündért, énekeltünk és szavaltunk is neki közösen. Majd kezdetét vette a kézműveskedés: mindenki elkészíthette a saját kis „virágosrétjét“ sok-sok virággal, pillangókkal. Nagyon ügyesen dolgoztak a pici ujjacskák és el is készültek a szép virágos vázák. Ezután meglátogattuk az elsősöket: a régi barátok megölelték egymást, kezet ráztak. Nyüzsgött az egész osztály! Ki bátran, ki kicsit félszegen nézett körbe az első osztályban. A kicsik belekukkantottak a füzetekbe, tolltartókba, iskolatáskákba. A találkozót egy közös ugibugizással és énekléssel fejeztük be. A búcsú után a nagycsoportosok - kezükben a kis ajándéktáskával - kicsit fáradtan indultak vissza az óvodába. 

                                                                           Enikő tanító néni

 

 Március 22-én ismét találkozunk! Várunk Benneteket sok szeretettel!

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor