Mekk Elek, az ezermester a Jókai Színházban

2016.11.24 20:55

    

   2016. november 22-én alsó tagozatosaink  a Komáromi Jókai Színházban a  Mekk Elek , az ezermester c. zenés mesejátékot tekintették meg a Dumaszínház előadásában.    

        Mekk Elek, az ezermester egy magyar televíziós bábfilmsorozat, amelyet a televízió hőskorában készített a Pannónia Filmstúdió. A forgatókönyvet Romhányi József írta, a bábfilm zenéjét Ránki György szerezte. Ezt a meselegendát vette alapul Pille Tamás, az előadás rendezője, s dolgozta át színpadra.

        A történet főszereplője egy kecske, a neve Mekk Elek, aki ezermesternek adja ki magát: „Gyertek, gyertek, hogyha mertek, benne remek mestert leltek!”; harsogja Mekk Elek szócsöve, a papagáj. Gyűlnek is a falubeliek, hogy igénybe vegyék a messzeföldön híres ezermester szolgáltatásait. Senki nem sejti, hogy Mekk mester a sok káposztáért cserébe csak bosszúságot okoz mindenkinek, mert valójában nem ért semmihez sem. 

    Alsósaink elégedetten és jókedvűen tértek haza a színházból. 

 

   

 

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor