Látogatás a vadászházban

2011.11.01 17:26

        Ahogy már észrevehettétek, ebben az évben a 3. és 4. osztályos tanulók élete is nagyon mozgalmasan telik. Nemcsak az iskolapadot koptatják szorgalmasan, de mellette sok olyan helyszínt is bebarangolnak,  amiről épp tanulnak a honismereti órák alatt. A 4. osztályos Borbély Cintia és Schvikker Flóra beszámolójából megtudhatjuk, merre járt  az említett két évfolyam 2011. október második hetében.

 

        A harmadik és negyedik osztályosok ellátogattak a helyi vadászházba. Az ajtóban Hajda, a vadászkutya köszöntött minket. Bementünk és a vadászbácsik – Nagy Feri bácsi és Kis Bálint bácsi – meséltek a vadászatról. Sok-sok érdekes dolgot hallottunk Feri bácsitól a környezetvédelemről, mit szabad és mit nem szabadna csinálni a természetben. Bálint bácsi pedig arról mesélt, milyen állatokat vadászhatnak Nyékvárkony környékén a vadászok. Képzeljétek, már vaddisznót is lőttek! Megtudtuk, hogy a vadászat nemcsak a vad elejtéséről szól, hanem arról is, hogy a vadészidény előtt, ezekről az állatokról gondoskodni is kell. Ezután megmutatták nekünk a puskáikat meg a polcon sorakozó kupáikat is. Közben Hajdát simogattuk. Aztán hátramentünk megnézni a pajtát. Itt tárolják az állatok eledelét. Ajándékot is kaptunk: több vadászújságot, amit haza is vihettünk. Almával és üdítővel pedig megvendégeltek bennünket. Az udvaron még kicsit játszottunk Hajdával, majd visszaindultunk az iskolába. Örömteli szép nap volt.

A látogatásról készült képek itt megtekinthetők.

 

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor