Kirándulás az Agrosun gyümölcsösébe

2017.10.19 16:05

   

     2017. október 19-én elsőseink és másodikosaink gyalogtúra keretében ellátogattak a nyékvárkonyi Agrosun gyümölcsösébe, ahol Zsuzsa néni vezetésével bejárták egy kis szegletét a hatalmas gyümölcsöskertnek, miközben megtudták, hogy az a csodafinom alma, amit útközben majszoltak az Idared névre hallgat. 

     Zsuzsa néni megmutatta csipetcsapatunknak, hogy hova kerül az a rengeteg alma a betakarítás után. Az óriási raktárakban, hatalmas ládákban, hűtött helyiségekben várják a felvásárlókat, vevőket. A nap végén frissenfacsart almalevet ihattunk. A hazaúton pedig napraforgócsokrokkal a kezünkben, vidám énekszóval igyekeztünk vissza az iskolába, hiszen a mai ebédünk is ünnepi: lekváros-csokis palacsinta! :)

     Hamar eltelt ez a nap is!

    Ezúton köszönjük Zsuzsa néni kedves idegenvezetését, na és persze a jóízű almákat is! :)

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor