Katedra alsó tagozatos siker – 2. hely az országos döntőben!

2022.06.15 20:13

 

     Tele  izgalommal és még nagyobb jókedvvel keltünk útra 2022. június 13-án  a Katedra Alsó Tagozatos Versenyének országos döntőjére

    A szeptembertől februárig zajló levelezős fordulókon 58 csapat mérte össze a tudását, ezek közül a legjobb eredményt elért 15 csapat nyert a döntőbe meghívást. Bálint Ágnes Szeleburdi család című regényét olvastuk végig. A verseny helyszíne a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Kara volt.

 Az alsósokat Kecskés Emma, Kósa Máté és Tóth Szabolcs képviselte. 

    Az országos versenyre készülve rengeteg szempont szerint összeállított feladaton rágtuk át magunkat – szereplők, helyszínek, időrendi sorrend, ételek, tárgyak, rejtvények megoldása... De megérte a sok munka!

    A döntőn hét feladat megoldására került sor. Ezek többsége az előzetes ismeretekre és szövegértésre irányult. Minden feladat játékos formában kérte számon a gyerekek tudását, akik keresztrejtvényt és kódokat fejtettek meg, kiemelt szövegrészeket rendeztek időrendi sorrendbe, az olvasmány szereplőiről szerzett információkkal, régies/idegen kifejezésekkel dolgoztak. 

     Negyedikeseink nagyszerűen teljesítettek, az országos döntő dobogójának 2. helyét foglalhattuk el!

    A feladatok megoldását követően a várakozás izgalmait enyhítve Göbő Sándor és Göbő Anna /Ketten együttes/ koncertjén lazítottunk. A nagy sikert pedig egy fagyizással ünnepeltük meg.

           Nagy Enikő, felkészítő

 

Kedves Emma, Máté, Szabolcs

és Enikő tanító néni!

Szorgalmatok, kitartásotok előtt le a kalappal! 

Veletek örülünk ennek az igazán szép végeredménynek!

Kívánunk mindannyiótoknak további szép eredményeket a jövő tanévben is!

NAGYON BÜSZKÉK VAGYUNK RÁTOK!

 

 

 

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.