A hetedik osztály kalandos délelőttje

2017.10.07 16:41

    Pihenőhely a várkonyi erdőben

    Szeptember 31-én osztályunkat nagy öröm és megtiszteltetés érte. Csóka Andrea tanító néni  vezetésével mi voltunk azok a szerencsések, akik a a Kukkónia Polgári Társulásnak segíthettünk különféle információ táblákat kihelyezni a nyéki  erdőben, valamint jelen lehettünk ennek a csodaszép tanösvénynek és pihenőhelynek a megnyitóján.

    A mi feladatunk az volt, hogy Fekete Zoltán, bősi erdész  irányításával  25 kétnyelvű (magyar és szlovák) kis táblát helyeztünk ki, amelyeken az erdő fáinak megnevezése  található, miközben az erdész mindegyik szóbanforgó  fáról, bokorról érdekes dolgokat mesélt nekünk. Útközben diót csemegéztünk, és boldogan bandukoltunk a csodaszép őszi színekben pompázó erdőben.

    Hálásan köszönjük, hogy minket választottak erre a nemes feladatra! Reméljük, sokáig megmaradnak  épségben ezek a kis – és nagy információs táblák, no meg  a hatalmas családi asztal és pad is mindannyiunk javára!  Mi biztosan óvni fogjuk!

Menjetek és fedezzétek fel Ti is, milyen gyönyörű hely a mi erdőnk!

                                                                                                             Kósa Lilla, 7. évfolyam

 

A csoportkép a Kukkónia weboldalról való.

 

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor