Föld napja a Mórásoknál

2022.04.29 18:51

    1970 volt a Föld napja első éve. Sajnos, az azóta eltelt évek nem hozták meg a várt eredményeket. Ez egyet jelent számunkra: folyamatosan nevelni a következő generációkat a tudatosabb életmódra, a természet szeretetére és az összefogásra.

Ebből az apropóból szervezte meg az iskolánk is egésznapos rendezvényét 2022. április 22-én, a Föld napján. A gazdag programsorozat megmozgatta az elmét és a testet egyaránt. 

    A napot egy oktatómesével melegítettük be, amelyet kicsi és nagy egyaránt érdekesnek talált. Utána az egész diáksereg kivonult az udvarra, és egy élő emberekből álló ZÖLDEBB FÖLDET! feliratot alkotott.

 

    A nap következő részében 3 nagyobb csoportra vált szét a tanulógárda.  A legkisebbek alkottak, énekeltek, virágokat ültettek. A második osztálytól minden évfolyam bekapcsolódott a tudáspróbába, melynek keretén belül felhasználták a központi faliújságról szerzett ismereteiket. Megismerkedhettek különböző madárfajok és fák jellegzetességeivel, a természetvédelem kulcsszavaival, a hulladék szeparálásával, különféle anyagok lebomlási idejével. 

A rendezvény keretén belül minden osztály kapott 3 különböző kukát, melyet az iskola az EKO ALARM pályázaton nyert. A tárolók újrahasznosított műanyagból származnak. Segítségükkel be tudjuk építeni a tanulók mindennapos életébe, hogy melyik színű kukába melyik hulladék való.

Nagy sikert aratott a nap Mozdulj! elnevezésű része. Különféle érdekes feladatok megoldásával mutattuk be a szél erejét, ösztönöztünk ruházatunk ápolására, nyújtottunk tapasztalást arról, hogy mennyi erőfeszítésbe kerül beszerezni a világ más helyein az ivóvizet. Hullott a verejték, nagy volt a szurkolás, csillogtak a szemek. S ez a látvány minden fáradtságot feledtetett.

A nap kiértékelésére a következő héten került sor. A felső tagozat versenyét a IX. osztály nyerte, jutalmul a természet védelmének jegyében a Községi Hivatal jóvoltából egy a falu címerével ellátott, anyagból készült bevásárló táskát kaptak. Gratulálunk nekik!

                                                      Sántha Köles Viktória tn.,  a rendezvény szervezője

 

 

 
Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor