Egy élménydús kirándulás a nagyléli-szigeten

2018.06.23 22:24

 2018. június 22-én első és másodikos tanulóink kalandos felfedezést tettek a Duna egyik legszebb szigetén a nagyléli-szigeten, Csallóközaranyoson.

     A csodálatos szépségű ártéri erdő barangolása közben, a szemünk előtt elterülő gyógynövénypatika mellett, és a békésen legelő tehéncsordán kívül, tisztes távolságból csodaszép félvadlovakat, unikumnak számító vízibivalyokat és szürkemarhákat is láthattunk.

 Simogattuk és megetettük a jámbor kecskéket, szamarakat, báránykákat. Nagy örömünkre lóra is pattanhattunk!

 A túrázás alatt Béla bácsi beszélt a sziget mesébe illő múltjáról, Lehel vezérről, az aranytündérről, a sziget madarairól, a vizeiben élő  állatvilágról. 

Ha aranyat nem is találtunk a mosás közben, sok apró kagylót gyűjtöttünk.  Ha tovább maradunk a Duna partján, lelkes  kis építőmestereink talán még Noé bárkáját is újraépítik a parton talált farönkökből, ágakból. .. 

A traktor utánfutójában utazva, a meleg szalmában elterülve, boldogan dalolásztunk. A kiadós ebédet  jóízűen lakomáztuk a többszázéves, hatalmas szilfa árnyékában.  Ebéd után volt, aki hintázott,  dombról hempergett, íjazott. A nap végén az ekecsi cukrázdában fagyiztunk és sütiztünk egy jóízűt.

Nagyszerű és tartalmas kirándulásnak intettünk búcsút.  Lelkesedésünket és  jókedvünket még  a hirtelen jött őszies idő sem tudta szegni.

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.