Célgyakorlatok az iskolában

2011.11.03 00:00

 

2011. november 3-án iskolánk célgyakorlatokat tartott. Az első két tanítási órában a gyerekek elméleti előadásokat hallgattak tűzvédelemről, közlekedésről, elsősegélynyújtásról, figyelmeztető hangjelekről, természetvédelemről. Az előadások közben tartottunk egy evakuációs próbát tűz esetén, melyet sikeresen végrehajtottunk.

            A tízórai szünet után az elsajátított elméletet gyakorlatban is hasznosíthatták a felső tagozatos tanulók. Az iskola udvarán 8 állomáson tették próbára tudásukat: közlekedési táblák felismerése, elsősegélynyújtás, baleset bejelentése magyar ill. szlovák nyelven a 112-es segélyhívószámon, közlekedési szituációk megoldása, hangjelzések felismerése, túlélési problémák megoldása, környezetvédelem, akadálypálya. Minden állomásnál pontszámokat kaptak az osztályok-csapatok teljesítményük függvényében. Az elért pontszámok összesítése során kialakult a verseny eredménye:

1.      VI. osztály

2.      VII.B és VIII. osztály

3.      IX. osztály

4.      VII.A osztály

5.      V. osztály

        Bár az idő nem kedvezett a szabadtéri programnak, a gyerekek nagyon jól érezték magukat és nagy elánnal vették az akadályokat. Hasznos délelőtt volt ez mindannyiunk számára, hiszen sohasem tudhatjuk, hogy ezek a begyakorolt feladatok mikor válnak majd hasznunkra.

                                                                                                        Sántha Köles Viktória tn.

A napról készült képek itt megtekinthetőek.

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.