Beiratkozási útmutató

"Kisbabából óvodás lesz,

óvodásból iskolás,

akármilyen nagy a világ,

ez mindenütt így szokás."

Tisztelt  Szülők!

Engedjék meg, hogy a gyermekük iskolába lépésével kapcsolatban útbaigazítást, segítő kezet nyújtsak Önöknek. Az iskolakezdés olyan jelentős esemény - mérföldkő minden gyermek és család életében, ami kellő odafigyelést, tapintatot igényel.

Amit a beíratásról az oktatási minisztérium rendelkezése alapján tudnunk kell:

• Be kell íratni minden gyermeket, aki 2022. augusztus 31-ig betölti a 6. életévét.
  • A beiratás időtartama április 1. - április 30.
  • A beiratkozáshoz szükséges formanyomtatvány ezen a linken érhető el és elektronikusan is kitölthető: https://moja.skolanawebe.sk/skola/zsvrakun/prihlaska_zs .
  • Ezt az elektronikusan kitöltött nyomtatványt / jelentkezési lapot/ kérjük legkésőbb 2022. április 20-ig elküldeni!
  • Lehetséges a hagyományos papír formájú beíratás is. Ebben az esetben a formanyomtatvány az iskola portáján kérhető – a leadási határidő szintén április 20. Kérjük a higiéniai előírások betartását az iskola területén.
  • Az iskolakezdés halasztása a következő feltételekhez van kötve:

1)  szülő írásos kérvényének  benyújtása az óvoda igazgatóságára – Kérvény az óvodalátogatás meghosszabbítására

2) a gyermek  bejelentése a gyógypedagóiai - pszichológiai tanácsadóba kivizsgálás céljából – a diagnosztikai vizsgálat írásos eredményének  megszerzése

3) gyermekorvosi igazolás

A meglévő 3 dokumentumot a Szülőnek az óvoda igazgatóságán kell leadni!

Azon a gyermekek részére, akik az előző tanévben halasztást kaptak nem kell új jelentkezési lapot beküldeni. De kérjük a szándékukat telefonon jelezni: 0915/377 381

• Az óvoda adja ki a határozatot / rozhodnutie /– melynek értelmében a gyermek folytatja az óvodalátogatást.
  • A szülő ezt a határozatot bemutatja az iskola igazgatóságának, ahová a gyermekét beíratta.
  • Rendkívüli beíratáshoz  (még 6. év betöltését megelőzően) a pedagógiai és pszichológiai tanácsadó és a gyermekorvos véleményezése szükséges.
  • A gyermek felvételéről az első osztályba az iskola 2022. június 15-ig küldi ki a határozatot (rozhodnutie).

A hivatalos dolgok mellett, a májusi hónapban leendő elsőskéink részére vidám „Kukucskáló  sulis napot” tervezünk, ami lehetőséget nyújt a személyes találkozásra, a gyerekek betekintést nyerhetnek a sulis mindennapjainkba. A "Kukucskáló sulis nap" időpontjáról időben tájékoztatunk mindenkit.

Mindannyiuknak jó egészséget kívánok és szeretettel várjuk jelentkezésüket!

Polácsek Mária, iskolaigazgató