Bajmóci kirándulás - 5-6. évfolyam

2011.07.06 01:17

 

        2011. június 23 – án, csütörtök reggel (még kicsit álmosan) elindultunk az autóbusszal. Négy tanító felügyelt ránk: Viki tanító néni, Sanyi tanító bácsi, Anikó tanító néni, Balázs tanító bácsi. Először Deákira látogattunk el, ahol megnéztük a templomot. Nagyon szép volt, sok érdekességet tudtunk meg a templom történelméről és a hozzá fűződő nevekről és történetekről. Utána még hosszú út vezetett Bajmócra. Mikor odaértünk mindenki nagyon örült, hogy kiszállhat az autóbuszból a friss levegőre. Először az állatkertet tekintettük meg. Itt mindenki 5-6 tagú csoportokba verődött. Sok érdekes állatot láttunk. Utána a Bajmóci várat tekintettük meg, de nem hagyományos módon. A várban a Csizmás kandúr című mesét játszották el, miközben körbevezettek minket az egész várban. Mivel kevés időnk volt az állatkert megtekintésére még egy kicsit visszamehettünk. Végül, akinek kedve volt az vásárolhatott is. Ezután hazaindultunk. Mire hazaértünk zuhogó eső fogadott minket, de ennek ellenére mindenki épségben haza került. Nagyon jól éreztük magunkat és reméljük, hogy hamarosan újra ellátogathatunk Bojnicére.

                                                                                                                  5. osztály, 6.A és a 6.B osztály

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor