Az V. Tehetségnap díjazottja – Méhes Máté

2019.05.25 20:15

Május 25-én Komáromban jártunk Méhes Mátéval, ahol a Kultúrpalota dísztermében a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségének rendezésében 5. alkalommal jutalmazták országos szinten a magyar iskolák legtehetségesebb diákjait. A 115 jelölt közül 85 diákot találtak érdemesnek az idei tehetségdíjra. Olyan tanulókat, akik országos 1-3. helyezést értek el, illetve nemzetközi versenyeken teljesítettek kiemelkedő eredménnyel. Hét különböző kategóriában osztották ki a díjakat. Mátét az előadó-művészet kategóriában jelöltük, hiszen a tavalyi tanévben a Tompa Mihály Országos Versenyen 3. helyezést ért el, negyedikes korában pedig az 1. helyen végzett a Szép Magyar Beszéd döntőjében. Az SZMPSZ elnöke nagy elismeréssel méltatta a 85 jutalmazott diák eredményeit, valamint felkészítőik munkáját. Élvezetes előadásokat hallhattunk, láthattunk nemcsak Bajor Péter,  a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége ügyvezető elnökének, hanem néhány kiválasztott diák és csoport előadásában is. Felemelő érzés volt megtapasztalni, hogy ennyi igazán kiemelkedő tehetség tanul országszerte a magyar iskolákban. A tehetségdíjak átadása után bemutatták az idei felvidéki magyar tehetségnagykövetet: Écsi Gyöngyi előadóművészt, aki egy fergeteges mesemondással köszönte meg az elismerést.

Ez a díj motiváció minden kitüntetett számára, hiszen a sok munka, belefektetett energia a tehetséggel párosulva végül meghozza a maga jutalmát.

Fodor Anikó tanító néni

 

 

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor