Anyanyelvi versenyekről jelentjük:Tompa Mihály Országos Verseny – iskolai és járási forduló, Szép magyar beszéd – járási forduló)

2019.03.06 21:15

      Iskolánkon nagy hangsúlyt fektetünk az anyanyelv oktatására, melynek egyik kiegészítő eleme a tehetséges tanulók felkarolása, képességeik fejlesztése. Erre nagyszerű alkalom a vers- és prózamondó verseny, melybe minden évben bekapcsolódunk.

               Az iskolai fordulóra február 8-án került sor, ahol lelkes tanítványaink bemutathatták tudásukat. A 2.-ból több tanulót is kiválasztottak az osztályforduló után, így a versenyen következő diákok szerepeltek: Kiss Bence, Fodor Janka Róza, Gavlider Zoé, Barnoky Kristóf, Szilvási Zsófi, Fekete Fanni, Fodor Dominik. Felkészítőjük Bíró Laura tanító néni. A 4. évfolyamból ketten versenyeztek: Menyhárt Jázmin és Kolláth Gayatri, felkészítő Végh Natasa tanító néni. A 7. osztályt szintén két tanuló képviselte: Kironská Lili és Méhes Máté, felkészítőjük Fodor Anikó t.n.

 

Mindenki lekiismeretesen gyakorolt, bájos produkciókat hallhattunk, de a verseny szabályzata értelmében minden kategóriából legfeljebb 2-2 tanuló juthatott a járási fordulóba. Közös megbeszélés alapján a következő diákok jutottak tovább. I. kategória: Kis Bence, Fodor Janka Róza, Gavlider Zoé.     II. kategória: Menyhárt Jázmin, Kolláth Gayatri és III. kategória: Kironská Lili és Méhes Máté.

               A járási fordulókra alig két héttel később került sor. Február 20-án az I. kategória versenyzett, és nagy örömünkre Kiss Bence továbbjutott az országos elődöntőbe. Másnap a II. kategória, majd február 22-én a III. kategória megmérettetésére került sor. Mivel Méhes Máté tavaly országos 3. helyezést ért el, ő egyenes ágon jutott az országos elődöntőbe. Valamennyi diákunk ügyesen szerepelt, és több biztatást kaptak, hogy ne hagyják abba, folytassák a szavalást és prózamondást, hogy a jövőben még sikeresebbek legyenek.

A két fiú: Bence és Máté tovább gyakorol felkészítőikkel, hogy megállják helyüket a következő fordulóban is, melyre 2018. március 28-án kerül sor Galántán. Sok sikert fiúk az országos elődöntőn!

 

               Februárban még egy versenyen vettek részt diákjaink, mégpedig a Szép magyar beszéd járási fordulóján. Menyhárt Jázmin az I. kategóriában indult, ahol 11 versenyzőből az 5. helyezést érte el. Méhes Máté a II. kategóriában 13 versenyzőből a 8. lett. Mindkét tanuló méltón képviselte iskolánkat, büszkék vagyunk rájuk!

 

                                                       Fodor Anikó t.n.

Vissza

Keresés

© 2011 Minden jog fenntartva.

Készítette: Mgr. Nagy Sándor