Agyagozni voltunk

2012.05.01 14:42

Agyagozni voltunk, avagy hogyan készülődtünk az anyák napjára

Szeptemberben új osztályfőnököt kapott az 5. osztály. Tanító nénink felkínálta nekünk, hogy az iskolai szünetnapokban egy szép mesterség birodalmába pillanthatunk be, mégpedig a kézművesség rejtelmeibe. Az egész osztály nagy örömmel fogadta ezt az ötletet.

Az agyagozást Mgr. Krastenics Dániel tanító bácsival tanuljuk. Munka közben mindenki kap egy darab agyagot, ami jól formálható. Kezdetben könnyebb tárgyakat választottunk, mint például kis edénykét, képkeretet vagy csigát. Dani bácsi mindenkinek szívesen segít, magyaráz és irányítja a munkánkat. Tőle tudtuk meg, hogy ez a tevékenyég nemcsak kézügyességre, de türelemre is tanít és kitűnően lehet pihenni, relaxálni agyagozás közben. Az agyagból elkészült tárgyakat Dani bácsi kemencében kiégeti, 1200 fokon. A kiégetett tárgyakra ún. glazúrt vagy mázat húzunk, majd újra kiégetésre kerülnek. Már sikerült nagyon sok tárgyat így elkészítenünk. Utolsó alkalommal az édesanyánknak készítettünk egy kis meglepetést. Agyagból szívecskét formáltunk, majd színesre festettük. Anyák napja alkalmából szívből átnyújtjuk kedves édesanyánknak.

Szemes Dóra tollából